Historie sportovního šermu se v Ústí nad Labem píše od roku 2009, kdy novopečený trenér Štefan Balkó založil kroužek sportovního šermu na ZŠ Mírova. Trénovat se začínalo na chodbě u jídelny jen se základním vybavením pro dva šermíře, bambusovými flerety a lahví naplněnou pískem místo terče. Postupně se přihlašovalo stále více dětí a první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Časem jsme se přemístili do podzemí Sportovní haly Pedagogické fakulty Jana Evangelisty Purkyně, kde jsme vydrželi dodnes.

Rok 2019 byl rokem velkých překvapení. Byla dokončena rekonstrukce haly, která nám přinesla nádhernou novou šermírnu. Ale ta hlavní zpráva je, že jsme v prosinci společně oslavili desetileté výročí klubu. A že bylo na co vzpomínat! Abyste se mohli ohlédnout s námi, Barča Měsíčková Vám připravila prezentaci mapující celou naši bohatou cestu:

Náš klub je sice malý, ale má za sebou velká vítězství! A není to jen o sportu, ale především o správné partě a pevných přátelstvích. S klubem je spjato nemálo osudů, prožili jsme spoustu náročných i krásných okamžiků, ale nikdy nám nechyběla a rozhodně nechybí dobrá nálada 😉

V našem klubu soustředíme pouze na šerm kordem ————————(|—